1080P
Mayın Ülkesi
MultiDil

Mayın Ülkesi

 Film Almanya ve Danimarka yapımı bir film olmaktadır. Film 2015 yılında izleyicileri ile buluşmuştur. Gerçek olaylardan esinlenerek yapılan bir filmdir. Filmin konusuna bakıldığı zaman Alman savaş esirlerinin hikayesini anlattığı görülmektedir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Danimarka'ya mayın temizlemek için Alman savaş esirleri gönderilmiştir. Bu Alman esirler ise kıyı boyunca çıplak elle kum kazmaktadır. 2.000'den fazla olan Alman esirlerin yarısı hayatını yada uzuvlarını kaybetmiştir. Film ise onların nasıl mayın temizlediklerini, hayatlarını nasıl kaybettiklerini ve bazılarının nasıl hayatta kalmayı başardığını anlatmaktadır. Filmin türü dram, savaş ve tarih olmaktadır. Yönetmen koltuğunda ise Martin Zandvilet oturmaktadır. Oyuncular Joel Basman ,  Roland Møller ,  Mikkel Boe Følsgaard , Laura Bro ,  Louis Hofmann olmaktadır.

 7611İZLENME

 1FAVORİ

 7.8İMDB

Detay

Üyelerimiz Reklamları Görmez, Reklam Derdiyle Uğraşmaz : ) Lütfen izlediğiniz filmlere yorum yapmayı unutmayınız. Görüşleriniz bizim için değerlidir. Çalışmayan filmleri lütfen player altındaki "Sorun Bildir" butonu ile bildiriniz.
  Film açılmıyorsa farklı alternatiflerden izlemek için üstteki { TRDUB & ALTYAZILI } üstüne basarak seçim yapabilirsiniz.

-- REKLAMI GEÇ --
  Beğen
20
7
6.5/10 oylandı 27 üye tarafından. İnceleme: 5.
PUAN : 6.5
  Yorum Alanı
5 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
VİP Üye
  Envert 06 Ekim 2017, Cuma
Hayat, kendi hikayesini kendi içinde taşıyor.
Bugüne kadar izlediğim en etkileyici filmlerden biri oldu bu. Savaş, gerçek yurt savunmasına dayanmıyorsa, cinayettir. Savaş, sadece ateşli silahların sustuğunda bitmiyor. Yaralarının sarılması yıllar alıyor. Almanya, dibine kadar haksızken 50 milyon insanın ölümüne yol açtı. Savaşın sonlarına doğru da bunların birçoğu bebekler, kadınlar ve çocuklardı.
Almanların takdir ettiğim bir yönü var: Kendi tarihlerine daha objektif yaklaşabiliyor.
İzlemenizi içtenlikle öneririm.
Ellerine, emeğine sağlık admin.
İMZA
Envert
Avatar
Ziyaretçi
ReneBey 06 Ekim 2017, Cuma
Yahudi lobilerinin güdümündeki Hollywood sinemasından yahudi soykırımı konulu dünya savaşı filmlerine hepimiz aşinayız. Bir liste yapsak başarılı/başarısız onlarca aynı konudan film sıralayabiliriz. Land of mine’da ise başka bir perspektiften bakmışlar. Savaş sonrasında yenilen Almanya ve çoğu küçük çocuklardan oluşan alman savaş esirlerine uygulanan insanlık dışı muamelenin çok dokunaklı ve iç burkan bir kesitini film bize ustalıkla aktarıyor. Danimarkalı askerlerin alman esirlere bakış açısı ile almanların yahudilere bakış açısı ve tavrı arasında ben çok bir fark göremedim. Nefret nefreti doğuruyor ve milliyetler, sınırlar ve devletler de bu nefrete birer neden, bir sebep oluveriyor. Sonuç olarak savaş kötü bir şeydir ve izleri ve etkileri kolay kolay silinmez. babaları savaşlarda ölürken çocuklarıda bu nefretin tohumlarından her zaman kötü bir şekilde nasiplenir.
Avatar
VİP Üye
  Envert 08 Ekim 2017, Pazar
Sayın ReneBey,
Hollywood ve Yahudi soykırımı konusunda sizinle aynı düşüncede olduğumu bilmenizi isterim. 2. Paylaşım Savaşı’nda Yahudilerden 6 milyon insanın katledildiği söylenir. Doğrudur; buna bir sözüm yok. Lakin yalnızca (eski) Sovyetler Birliği’nde 20 milyon insanın savaşta hayatını kaybettiği Hollywood’da asla söz konusu edilmez. Danimarkalı çavuşun, Alman esir askerler geçerken, koltuğunun altında Danimarka bayrağı taşıyan esir askere saldırısı, yeri geldiğinde, Danimarkalılarla Almanların pek de farklı olmadığını göstermektedir.
Paranın imparatorluğunda farklı şeyler beklemek safdillik olur.
Saygılarımla.
İMZA
Envert
Avatar
Ziyaretçi
kayra 07 Ekim 2017, Cumartesi
çok güzel bir film
Avatar
Ziyaretçi
Mehmet B. 24 Ocak 2018, Çarşamba
İzlediğim etkileyici 2. Dünya Savaşı konulu filmlerden biriydi. Aksiyondan çok dram-psikoloji türünde bir film. Empati kurunca vicdan muhasebesi yaptıran bir eser olmuş. Tavsiye ederim.
  Benzer Filmler
1080P
Malcolm X
Malcolm X
 Amerika'da doğup büyüyen bir siyahi olan Malcolm, zenci ayrımından nasibini almış bir erkek çocuğudur. Sırf bu ayrım sebebiyle temel yaşam gereksinimlerini karşılayacak bir iş bulamaz ve zamanla hırsızlığa y&oum...
 •   Tür : Tarih, Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj
 •   İzlenme: 5196
 •   52
    5
 •   Vizyon : 1992
 •   Süre : 202 Dk.
IMDb7.7
MultiDil
1080P
Savaş Tanrısı
Savaş Tanrısı
16. yüzyılda Japon korsanlar çin sahili için tehlike arz etmeye başlar. 1557'de çin korsanları Zhejiang'de Cengang'ı fetheder. General Qi önderliğinde Çin ordusu uzun savaş sonunda korsanl...
 •   Tür : Aksiyon, Tarih, Türkçe Dublaj
 •   İzlenme: 5709
 •   17
    5
 •   Vizyon : 2017
 •   Süre : 128 Dk.
IMDb6.3
Dublaj
1080P
Alacakaranlık Samurayı
Alacakaranlık Samurayı
 Seibei Iguchi alt kademede olan bir samuraydır. Dul biridir. 2 tane küçük çocuk ile yaşlı olan annesini aldığı düşük maaş ile bakmaya çalışmaktadır. Sürekli çalışan bu alt kademe ...
 •   Tür : Tarih, Türkçe Altyazı, Türkçe Dublaj
 •   İzlenme: 5064
 •   14
    1
 •   Vizyon : 2005
 •   Süre : 129 Dk.
IMDb8.1
MultiDil
1080P
Victoria ve Abdul
Victoria ve Abdul
 Film İngiltere Kraliçesi Victoria'nın Abdul Kerim adındaki Hintli bir katiple olan dostluğunu konu almaktadır. 1 saat 52 dakika süren dram biyografi filmi birçok izleyici tarafından çok fazla beğenilmiş...
 •   Tür : Tarih, Türkçe Altyazı, Biyografi
 •   İzlenme: 2524
 •   15
    1
 •   Vizyon : 2017
 •   Süre : 112 Dk.
IMDb6.8
Altyazı